Wystawa „Nie lękajcie się – otwórzcie drzwi Chrystusowi”

To było we wrześniu 1993 r. kiedy papież Jan Paweł II przybył na Litwę.

Od tego czasu minęło 20 lat. 9 grudnia w Szkole Średniej w Rukojniach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, poświęconej bł. Janowi Pawłowi II. Na tej uroczystości wystąpili uczniowie klas początkowych i uczniowie 7a i 10a klas, którzy deklamowali tematyczne wiersze i śpiewali piosenki religijne. Na imprezę przybyli liczni goście: Ksiądz Proboszcz Jan Matusewicz, starosta gminy Rukojnie Leonarda Sapkiewicz oraz radny z ramienia AWPL Antoni Feliks Stankiewicz. W końcu uroczystości Ksiądz Proboszcz wraz z panią starostą gminy przecięli wstęgę, co potwierdziło otwarcie wystawy.

W czasie przebywania wystawy w auli szkolnej odbywały się katechezy o bł. Janie Pawle II. Świadkowie tych wydarzeń dzielili się swymi wspomnieniami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z wystawą, zadawali dużo ciekawych pytań, opowiadali co mówili najbliżsi w rodzinach o tych czasach.

Niosłeś posłanie pełne pokoju

broniłeś najsłabszych i pokrzywdzonych

wzmacniałeś wiarę wśród wszystkich ludzi

spotkania z Tobą zawsze spragnionych

Za to, że lat tak wiele

służyłeś ludowi świata całego

dając mu miłość, dobroć i

siłę płynącą z głębi serca Twojego

Dziękujemy Ci Ojcze Święty!

Daniel Sokolauskas, 10a klasa