„SKAITYMO VALANDOS“ RAŠYTOJŲ KLUBE

P1040146

Gruodžio 4 dieną kartu su kitų Vilnijos krašto mokyklų moksleiviais net  7  Rukainių vidurinės mokyklos atstovės buvo pakviestos į Vilniaus Rašytojų klube vykusį susitikimą, kuriuo baigėsi projekto „Skaitymo valandos“ renginiai. Vykome ne tik susitikti su žinomais rašytojais, bet ir varžytis kūrybiškumo konkurse.

Renginio pradžioje susipažinome: buvome pristatyti, o projektui ir šiam renginiui vadovavusi Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė pristatė vertinimo komisiją – tai poetė ir aktorė Birutė  Marcinkevičiūtė-Mar, prozininkė, eseistė  Gintarė Adomaitytė, poetas, eseistas Donatas Petrošius, poetas, eseistas, fotografas Ričardas Šileika, poetas, prozininkas, literatūros kritikas ir vertėjas Benediktas Januševičius.

Mūsų mokyklos mokinės pasirodė puikiai. 7 klasės mokinės Greta Gribačiova pelnė I-ąją, Blanka Lucija Šimanska II-ąją vietas (parengė lietuvių k. mokytoja Lilija Jeremejeva), dvyliktokė Karolina Sokolauskaitė – II-ąja vietą (parengė rusų k. mokytoja Galina Zenevič), įvertintos buvo ir 10 klasės mokinės Ivona Franckevičiūtė ir Karolina Kozyreva (parengė lietuvių k. mokytoja Irena Sutkevičienė), dvyliktokės Julija Liaskovska ir Evelina Šulc (parengė rusų k. mokytoja Galina Zenevič). Perskaičiusios šiuolaikinių Lietuvos rašytojų ir savo kūrybos tekstus, visos mokinės  džiaugėsi ne tik pagyrimo, padėkos raštais, bet ir vertingomis dovanomis – dovanų gavo šokolado, pinigines premijas. Komisijos nariai davė nuoširdžių ir naudingų patarimų, kaip svarbu atrasti meniniam skaitymui sau tinkamą kūrinį, kaip nuoširdžiai jį perskaityti ir taip atskleisti savo vidinį pasaulį, kaip išdrįsti pristatyti savo kūrybą, nebijoti atsiverti.

Pakviesti prie vaišių stalo, dar turėjome progą bendrauti individualiai, diskutuoti, pajutome gerbiamų rašytojų siekį kurti draugiškus santykius, o į namus išsivežėme didelį dėkingumą ne tik už įvertinimus ir paskatinimą, bet ir už gyvenimo pamokas, kurias gavome ypatingoje erdvėje – Lietuvos rašytojų sąjungos būstinėje.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Sutkevičienė