Rajoniniai projektai

Sveikata labai priklauso nuo žmogaus gyvensenos, todėl ankstyvas sveikatos ugdymas ir sveikos gyvensenos mokymas turi didelę reikšmę mokinio ateičiai. Šiais 2022-2023 mokslo metais mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo Vilniaus r. savivaldybės organizuojamame prevenciniame projekte Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone.

Vilniaus rajono savivaldybė, kartu su partneriais (Vilniaus visuomenės sveikatos biuru ir Vilniaus rajono centrine poliklinika), siekdama spręsti Vilniaus rajono mokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos, sveikų įpročių, pirmosios pagalbos atsitikus nelaimei žinių stokos problemas, 2018 m. liepos 25 d. pasirašė finansavimo sutartį ir pradėjo įgyvendinti projektą  Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone. Bendra projekto vertė siekia 280 tūkst. Eur, iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 238 tūkst. Eur, likusi suma bus padengta iš Vilniaus rajono savivaldybės lėšų ir kitų šaltinių.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu priemonę Nr. 08.4.2-ESFA-R-630 Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu.

PROJEKTO TIKSLAS – stiprinti vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, suteikti žinių apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, plėsti jau turimas žinias apie žalingus įpročius ir galimas rizikas. Šios temos plėtojamos per paskaitų, kurios vyksta pamokų metu, ciklą.

Projektas skirtas IG-IIIG klasių mokiniams (14–17 m. amžiaus), kurio metu buvo didinamas mokinių sveikatos raštingumas skirtingomis temomis 5 paskaitų metu:

• Fizinio aktyvumo ir taisyklingos laikysenos mokymai

Užsiėmimų metu mokiniai buvo mokomi sveikai maitintis, būti fiziškai aktyvūs, praktiškai naudotis defibriliatoriais, suteikti pirmąją pagalbą nelaimei atsitikus. Gimnazistams buvo teikiamos žinios apie sveiką gyvenseną bei lyčių ir asmenų nediskriminavimą, tolerancijos ir geros asmens savijautos aspektus.

Organizuojamas paskaitas skaitė ne tik kompetentingi lektoriai ir savo srities profesionalai, bet ir charizmatiškos bei įdomios sava patirtimi asmenybės, perteikiančios svarbias žinias mokiniams.