UŽSIENIO (ANGLŲ) KALBOS MOKYTOJŲ METODINIO CENTRO SUSITIKIMAS

Birželio 7 d. Rukainių gimnazijoje vyko Nemėžio-Kalvelių metodinio centro anglų kalbos mokytojų metodinis susitikimas, kurio tikslas buvo aptarti užsienio (anglų) kalbos mokymo aktualijas ir naujoves bei pasidalinti gerąja patirtimi.
Gimnazijų ir pagrindinių mokyklų mokytojos pasidalijo patirtimi, kaip jos ruošiasi ugdymo turinio atnaujinimui. Renata Krasovska, Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė, pristatė anglų kalbos mokymo naujoves. Ana Paulauskienė informavo, kas keičiasi mokytojams ir mokiniams anglų kalbos pamokose pagal atnaujintas programas. Apie kompetencijų ugdymą savo pranešimuose kalbėjo anglų kalbos mokytojos metodininkės Irina Tomaševič (Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazija) ir Gražina Čerešniovaja (Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija). Mokytojai aptarė mokinių pasiekimų vertinimą pagal atnaujintas programas. Šia tema kalbėjo anglų kalbos mokytojos metodininkės Iraida Vlasova (Medininkų šv. Kazimiero gimnazija) ir Natalja Tiurnina (Vilniaus r. Mickūnų gimnazija), o Šumsko pagrindinės mokyklos mokytoja Marija Andrijevskaja kalbėjo apie mokinių pasiekimų raidą. Skaitmenizuotų anglų kalbos vadovėlių naudojimas tampa vis populiaresnis, tad kaip tokius vadovėlius naudoja savo pamokose, papasakojo Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Elnara Čurlu, apie projektinės veiklos taikymą kalbėjo Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja Vaclava Šukštul.

Apibendrinant susitikimą galima teigti, kad tokie pasidalijimai gerąja patirtimi yra labai naudingi, nes iš savo kolegų galima sužinoti ne tik daug naujienų, bet ir išgirstama gerų patarimų, naujų idėjų. Kolegų palaikymas ir pagalba – vienas iš svarbių sėkmingos mokytojų veiklos veiksnių.