Tiksliųjų mokslų savaitė Rukainių vidurinėje mokykloje

Gruodžio pirmą savaitę mūsų mokykloje tradiciškai karaliauja tikslieji mokslai – matematika, fizika ir informacinės technologijos. Organizatoriai per penkias dienas stengėsi parodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės ir griežti skaičiai. Savaitės atidarymas vyko pirmadienį, kai buvo pristatyta paroda antro aukšto fojė. Jos tema – „Tikslieji mokslai linksmai“. Ant sienos pakibo linksma saulė, o po ja daug debesėlių su anekdotais ir linksmais posakiais matematikos ir informacinių technologijų tema.
Taip pat pirmadienį vyko 6a klasei skirtas renginys „Matematinė pramoga“, kurį organizavo mokytoja Irina Tunkevič. 20 mokinių iš 9-12 klasių dalyvavo matematikos ir informacinių technologijų konkurse „Žodžio galia“, kurį organizavo mokytojos Alina Krulikovska ir Irena Ginevič. Su nežymiu taškų skirtumu dešimtokai nugalėjo devintos klasių mokinius, o dvyliktokams pavyko laimėti prieš vienuoliktokus.
Antradienį vyko matematinė viktorina tarp 5a ir 5b klasių, kurią organizavo šių klasių matematikos mokytojos Irina Tunkevič ir Irena Ginevič. Penktokai rungtyniavo tarpusavyje atsakinėdami į nevisai rimtus klausimus, dėliodami matematinius žodžius iš išmėtytų raidžių, numušdami erdvines figūras nuo stalo ir statydami auštus statinius iš erdvinių kūnų. Nedideliu taškų skirtumu laimėjo 5a klasė.
Trečiadienį, pačiame tiksliųjų mokslų savaitės viduryje, vyko matematikos olimpiada 9-12 klasių mokiniams.
Ketvirtadienis buvo skirtas žaidimams. 5c, 6c, 7c ir 8c klasės mokiniai aktyviai dalyvavo matematikos žaidime „Pažaiskime su matematika“, kurį organizavo mokytojos Nina Polujanskaja ir Alina Krulikovska. 7a klasė turėjo progą dalyvauti renginyje „Matematika linksmai“, kurį organizavo matematikos mokytoja Nina Polujanskaja.
Tiksliųjų mokslų savaitės uždarymas buvo penktadienį. Tą dieną buvo gausu renginių: vaidinimas „Fizikos teismas“, kurį su 8a klasės mokiniais paruošė Česlava Andruškevič, eilėraštis „Mokslų karalienė“, kurį deklamavo 10a klasės mokinė Evelina Jeršova, eilėraštis „Matematiką įmanoma mylėti“, „Eilėraštis apie nulį“, kuriuos deklamavo 10a klasės mokinės Renata Pacyno ir Karolina Sokolauskaitė. 10a klasės mokiniais drauge su savo auklėtoja Irina Tunkevič paruošė vaidinimą „Stačiakampio svajonės“.
Linksma ir pramogų kupina savaitė buvo uždaryta 10a ir 12a klasių mokiniams konkursu „Mes Pitagorai“, kurį organizavo mokytoja Irina Tunkevič.
Organizatoriai tikisi, kad pavyko įtikinti visus, jog tikslieji mokslai taip pat gali būti patrauklūs ir nenuobodūs.

Irena Ginevič