ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,
sięgnij po książkę!
Książka czeka.

Dnia 23 kwietnia w zerówce obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa. W tym dniu dzieci z grupy przygotowawczej  miały okazję poznać etapy powstawania książki, a także zapamiętać znaczenia nowych słów, takich jak ilustrator, biblioteka, czytelnia czy wydawnictwo. Odwiedziły też pobliską bibliotekę gminną, gdzie pani bibliotekarka przeczytała uczniom krótki wiersz o książce i opowiedziała o ważnych zasadach właściwego korzystania z książkowych zasobów. Dzieci także wykonały pracę plastyczną, która będzie im przypominała, dlaczego warto sięgać po książki. Książka bawi, uczy, ale również przenosi dziecko w świat niezwykłych przygód i wspaniałych historii.

Erika Repeczkiene, Danuta Bojarowicz