Co się dzieje w bibliotece?

Migawki zajęć kółka „W świecie książek”, działającego w bibliotece gimnazjum (2021 r., wrzesień)
Odnowiona biblioteka w gimnazjum w Rukojniach zaprosza swoich czytelników (2021 r., wrzesień)

Pasowanie na czytelnika

W piątek, 15 lutego 2019 roku, najmłodsi uczniowie z klasy 1a gimnazjum w Rukojniach zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki gimnazjum.

Uczniowie 1a klasy, którzy zawitali do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią Krystyną Chodorowicz, podczas tegorocznego pasowania na czytelnika  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym wypożyczyli pierwsze książki. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały pamiątkowe kartki z zasadami czytelnika oraz pamiątkowe przypinki.

Bibliotekarka gimnazjum ma nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych, bo

„KSIĄŻKA – DODAJE SIŁ I ZAPAŁU, DOSTARCZA ROZRYWKI I EMOCJI..“

Bibliotekarka gimnazjum w Rukojniach, Alina Juckiewicz

Wychowawczyni 1a klasy, Krystyna Chodorowicz

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Uniwersytetu Wileńskiego

Najlepszym przyjacielem każdego człowieka jest książka. Uczniowie naszego gimnazjum dużo czasu spędzają w bibliotece oraz czytelni szkolnej. 19 grudnia uczniowie klasy 7a wraz z panią bibliotekarką Aliną Juckiewicz, panią od języka litewskiego Oksaną Aleknavicius i wychowawczynią Alicją Karpowicz wybrali się do Biblioteki Uniwersytetu Wileńskiego. Pani przewodnik pokazała sale uniwersyteckiej biblioteki, opowiedziała o założeniu biblioteki i bogatej historii jednej z najstarszych uczelni Europy. Opowiedziała o sławnych studentach i dostojnych gościach. Niektórzy uczniowie chętnie przeglądali stare książki stojące na półkach czytelni. Prawdziwym wyzwaniem stała się wspinaczka po stromych i krętych schodkach wieży Obserwatorium Astronomicznego. Z góry mogliśmy podziwiać panoramę miasta, próbowaliśmy rozpoznać znane nam budynki starówki wileńskiej. W kościele świętych Janów podziwialiśmy organy, których melodie dźwięczą nie tylko podczas mszy świętej, lecz towarzyszą podczas ceremonii wręczenia dyplomów. Mam nadzieję, że wielu z tu obecnych uczniów w przyszłości być może z rąk rektora odbierze wymarzony dyplom o ukończeniu studiów Uniwersytetu Wileńskiego. Później poszliśmy na plac katedralny, gdzie powitała nas świątecznie przystrojona choinka. Każdy z nas jeszcze raz miał okazję na chwilę zanurzyć się w świecie bajki.

Najmniejsi uczniowie w oczekiwaniu  Świąt zrobiły wystawę  swoich prac w bibliotece

Biblioteka w oczekiwaniu Świąt……….

Stoisko w bibliotece gimnazjum w Rukojniach poświęcone obchodom 100-lecia Niepodległości Polski

Jak i co roku biblioteka gimnazjum w Rukojniach otrzymała w prezencie nowe książki  od

funduszu A. Mamontovo ir R. Karbauskio  „Švieskime vaikus”

„Przyjaźnię się z biblioteką”

Kółko „Przyjaźnię się z biblioteką” rozpoczęło swoje zajęcia. Dzisiaj  bibliotekarka gimnazjum odwiedziła tegoroczną zerówkę, uczniowie wspólnie wykonali plakat „Koleżeństwa”.

W bibliotece wiosna:)

Uczniowie zerówki  gimnazjum w Rukojniach na zajęciach kółka w bibliotece, kontynuując współpracę z Filią Centralnej  Biblioteki  Samorządu Rejonu Wileńskiego  w Rukojniach,  obchodzą 100-lecie państwa Litewskiego.

Urodziny A. Lindgren w bibliotece gimnazjum

Wycieczka do „innej” biblioteki :) :) :)

„Przyjaźnię się z biblioteką”

W bibliotece gimnazjum w Rukojniach zaczęło działać kółko, na które bibliotekarka

zaprasza uczniów klasy zerowej we wtorki na 5 lekcji i uczniów klas 1-4 na 7 lekcji.

Zerówka już uczęszcza na zajęcia :):):)