Pedagog specjalny

Ana Iwanowa, pedagog specjalny gimnazjum, konsultuje w pokoju 306:

Dzień tygodniaBezpośrednia/pośrednia praca z uczniami
Poniedziałek09.50 – 13.50
Wtorek08.50 – 12.50
Środa08.30 – 13.30
Czwartek09.50 – 14.20
Piątek08.50 – 9.50

Kontakty:

Numer telefonu: +370 672 56 007

Adres poczty elektronicznej: ana.ivanova@rukainiai.info

Dziennik elektroniczny (pisząc osobistą wiadomość przez manodienynas.lt)

Gimnazjalny pedagog specjalny:

• Uczestniczy w ocenie pedagogicznej uczniów, ustalaniu poziomu wiedzy, umiejętności, zdolności uczniów oraz ich zgodności z programem kształcenia.
  • Współpracuje z nauczycielami, rodzicami (opiekunami) uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, innymi osobami bezpośrednio zaangażowanymi w proces edukacyjny.
  • Pomaga uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w opanowaniu treści edukacyjnych i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień.
  • Pomaga uczniowi ze specjalnymi potrzebami dostosować się do grupy, promuje jego komunikację z innymi uczniami.
  • Udziela pomocy metodycznej nauczycielom, rodzicom (opiekunom) uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz innym osobom bezpośrednio zaangażowanym w proces edukacyjny.
  • Monitoruje osiągnięcia ucznia.
  • Przygotowuje protokoły, pisma, plany pomocy indywidualnej dla uczniów oraz projekty innych dokumentów wewnętrznych związanych z działalnością pedagoga specjalnego.
  • Pracuje w Komisji do Spraw Dobra Dziecka gimnazjum.