ŠEŠĖLIAVIMAS

Viena iš įdomiausių ir sulaukiančių daugiausiai dėmesio Karjeros savaitės veiklų yra šešėliavimas – būdas pažinti pasirinktą profesiją iš vidaus, pabūti kurio nors darbuotojo šešėliu, atlikti jo įprastą darbo dieną atliekamas veiklas.

Pirmąją Karjeros savaitės dieną gimnazijos bibliotekoje IIIG klasės mokinės Ana ir Katryna susipažino su biblioteka, jos teikiamomis paslaugomis, taip pat plačiau sužinojo apie bibliotekininko darbo specifiką. Ana pripažino, kad seniai buvo bibliotekoje ir niekada negalvojusi apie bibliotekininko darbo specifiką, todėl sumaniusi išbandyti ir daugiau sužinoti apie jį. Paklausta, ar įdomu būtų dirbti bibliotekoje, ji sakė, kad norėtų pabandyti dirbti su knygomis, o Katryną domintų edukacinių veiklų ir renginių, parodų organizavimas ir kuravimas. Ši mokinė save pristatė kaip meniškos sielos žmogų, todėl kūrybiška veikla jai būtų įdomiausia. Mokinės ne tik atliko bibliotekininko kasdienius darbus, bet ir susipažino su kitais gimnazijos darbuotojais, bendravo su jais ir dalijosi savo gyvenimo istorijomis.

Ikimokyklinio ugdymo grupės Zuikučių veiklas organizuoti pedagogei Joanai Klenovskai padėjo IIG klasės mokinės Anastasija ir Evelina. Merginos labai aktyviai įsitraukė į grupės veiklą, kalbėjosi su vaikais apie toleranciją, kartu su ugdytiniais kūrė Tolerancijos namą.

Reflektuodamos pasakė, kad užsiėmimas su vaikais patiko, iš arčiau susipažino su ikimokyklinio ugdymo mokytojos profesija.

Mokinės Karolina Dakševič ir Gabriela Dakševič iš IIG klasės ir Marija Lokutijevska iš IG klasės susidomėjo specialiojo pedagogo darbu. Merginos stebėjo, kaip ir kokiais metodais dirbama su mokiniais. Mokytoja parodė, kaip yra pildomas ir žymimas elektroninis dienynas.

Gabriela Dakševič pravedė chemijos pamoką Vienalyčiai ir nevienalyčiai mišiniai 8a klasei ir dalyvavo, padėjo mokiniams atlikti laboratorinį darbą Chromatografija – vienalyčių medžiagų išskyrimo būdai. Chemijos mokytoja po įvykdytų veiklų pasidžiaugė, kad galėjo pasidalinti savo patirtimi.

Ugdymo karjerai veiklų organizatorė Oksana Aleknavičius