Projekto „Pažink valstybę“ dalyvių apsilankymas Krašto apsaugos ministerijoje

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ugdymo plėtotės centru ir Valstybės pažinimo centru įgyvendina projektą „Pažink valstybę“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas, jų sprendimo būdus ir pagal galimybes jas spręsti.

Krašto apsaugos ministerijoje gruodžio 7 d. lankėsi projekto dalyviai iš trijų Lietuvos mokyklų – Klaipėdos Maksimo Gorkio pagrindinės mokyklos, Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro ir mūsų gimnazijos IIIG klasės mokinių komanda, kurie pasirinko nagrinėti krašto apsaugos ir užsienio politikos problematiką.

Mokiniai kalbėjo, kaip apsisprendė dalyvauti projekte ,,Pažink valstybę“, pristatė argumentus, kodėl problema aktuali, kokių turi lūkesčių problemos sprendimui, trumpai pristatė problemos sprendimo procesą ir pasiektus rezultatus – kokie sunkumai iškilo, ką pavyko padaryti, ką galvoja toliau veikti, papasakojo įsimintiniausias akimirkas, kuo vertingas buvo projekto įgyvendinimas.

Susitikime ir diskusijoje dalyvavo, į mokinių klausimus atsakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento, Ugdymo plėtotės centro atstovai.

Mokiniai džiaugėsi galimybe apsilankyti ten, kur paprastiems lankytojams draudžiama vaikščioti be lydinčio asmens. Taip pat džiaugiamės, kad mūsų gimnazistų iškelta problema, kad trūksta vizualios ir lengvai pasiekiamos informacijos apie privalomąją karo tarnybą, pasirodė aktuali susirinkusiems.

Mokinių komandos koordinatorė Oksana Aleknavičius