Lapkričio 29-oji – pažinties su fotografija diena

Lapkričio 29-ąją dieną gimnazijos IIG klasių mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose, skirtose supažindinti su fotografijos istorija ir patiems pabandyti įsigilinti į fotografiją bei jos svarbą istoriniame kontekste per skirtingas veiklas.

Anksti ryte atvykusius į Vyriausiojo archyvaro tarnybą Vilniuje pasitiko edukacijų organizatorė Vaida Jonušytė, kuri pravedė trumpą paskaitą apie fotografijos ištakas ir pirmąsias nuotraukas.

Vėliau jos kolega iš Atvirųjų fotografijos dirbtuvių kartu su mokiniais gamino cianotipijas (seniausia fotografijos spausdinimo technika). Šis užsiėmimas truko apie valandą, mokiniai patys gamino fotoatspaudus, dėliojo kompozicijas, o pagamintus paveikslėlius galėjo pasiimti kartu.

Po to skubėjome į Skalviją – nekomercinio kino teatrą, kuriame žiūrėjome filmą apie fotografo amatą sovietmečiu („Meistras ir Tatajana“), kuriame pasakojama apie šiuo metu nepelnytai užmirštą fotografą V. Luckų. Po peržiūros, trukusios apie pusantros valandos, laukė susitikimas su kino kritiku, VU dėstytoju, ir pusvalandžio diskusija apie filmą.

Dieną IIG klasės mokiniai, dalyvavę net keliose veiklose, praleido labai turiningai, tad  namo grįžo pilni įspūdžių. Mokinius į išvyką lydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius.