„OD KIJANKI DO ZIELONEJ ŻABKI”

17 kwietnia uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zintegrowanym zajęciu „Od kijanki do zielonej żabki” w nietradycyjnym otoczeniu. Celem zajęcia było pogłębienie wiadomości przyrodniczych, rozwijanie zdolności programistycznych bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Na podstawie filmików edukacyjnych dzieci poznały cykl życia żaby, a także ciekawostki o żabach. Najciekawszym momentem było oczywiście własnoręczne modelowanie z klocków lego najpierw kijanki, a następnie żabki, korzystanie z tabletu i programowanie. Dzieci z wielkim zapałem pracowały w trzechosobowych grupach. W końcu zajęcia każda grupa skonstruowała swoją żabkę, która mogła się poruszać do przodu i do tyłu, a także skrzeczeć. Odbyły się nawet żabie wyścigi, podczas których dzieci aktywnie kibicowały.

Zajęcie przebiegło w niezwykle ciepłej i atrakcyjnej atmosferze. Udana lekcja jest zachętą do zdobywania wiedzy i motywacją do uczenia się.

Krystyna Chodorowicz, Tomasz Tribocki