ZAJĘCIE EDUKACYJNE „WODA JEST ŹRÓDŁEM ŻYCIA”

​W ramach tygodnia obchodów Dnia Ziemi we środę, 17 kwietnia 2024 r., podczas 2 lekcji w Gimnazjum w Rukojniach odbyło się zajęcie edukacyjne „Woda jest źródłem życia“. Uczniowie klasy IG zostali nauczycielami i starali się przekazać swoją wiedzę uczniom klas początkowych, zeróweczki i klasy 6a. Celem zajęcia było poszerzenie wiedzy na temat znaczenia wody oraz zrozumienie potrzeby jej szanowania.

Uczniowie IG klasy z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do przeprowadzenia zajęcia edukacyjnego, a mniejsi przyjaciele z klas początkowych chętnie uczestniczyli w zajęciach z zakresu poznawania właściwości wody.

Uświadomili też, dlaczego należy dbać o czystość wody. Oglądali filmik, prezntacje, rozwiązywali quizy oraz wykonywali prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy IG za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Nauczyciel chemii Ana Iwanowa

Wypowiedzi uczniów:

📍 Po przeprowadzeniu lekcji o wodzie dla młodszych dzieci poczułam zadowolenie, ponieważ lekcja zakończyła się pozytywnym odbiorem ze strony dzieci. Dzieci zainteresowały się tematem. Bycie nauczycielem dawało mi satysfakcję, a to doświadczenie na pewno pomoże mi w przyszłości. Było cudownie widzieć, że udało mi się przekazać dzieciom ważną informację o wodzie, która jest bardzo istotna w naszym życiu. Woda jest bardzo ważna, bo bez niej nie moglibyśmy żyć!!! (Karolina Urbanowicz, IG)

📍 Nie sprawiło trudu wytłumaczyć dzieciom o właściwościach wody, dzieci bardzo uważnie słuchały, aktywnie odpowiadały na pytania. Myślę, że dzieciom się spodobało. (Agata Lysionok, IG)

📍 Niedawno obchodziliśmy Dzień Wody. Mieliśmy możliwość dla klas młodszych przeprowadzić zajęcie o wodzie. Mnie bardzo spodobało się uczestniczyć w takiej akcji. Zdobyłam doświadczenie bycia nauczycielem. (Dorota Dakszewicz, IG)

📍 Mnie się spodobało prowadzić lekcję na temat wody. Było cudownie oglądać, jak uczniowie cieszą się, że dowiedzieli się coś nowego, z zapałem uczestniczyli w grach i razem oglądali film. (Bogdan Jowsa, IG)

📍 To było wspaniałe doświadczenie. (Paweł Gintowt., IG)