SPRZĄTANIE ŚWIATA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Nie ma jednak lepszej okazji niż 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji, we środę, 17 kwietnia podczas kółka „Mali badacze przyrody“ uczniowie oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę – dokoła szkoły oraz pobliski plac zabaw. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały pobliską okolicę. Śmieci nie brakowało! Uczniowie bardzo zaangażowali się w tę akcję i starali się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w takiej akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o środowisko naturalne, to są czynności pozwalające zachować prawidłowy stan i urok naszej przyrody.

Erika Repeczkiene