NETRADICINĖ LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA

Lapkričio 28 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka 5a klasės mokiniams (pamoką vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva, bibliotekininkė Alina Juckevič). Bibliotekininkė supažindino mokinius su gimnazijos biblioteka ir joje saugomų knygų apytiksliu kiekiu, autorių įvairove. Vėliau mokiniai, dirbdami grupėmis, atliko praktinę užduotį – patys turėjo rasti reikalingą knygą (knygą, kurią parašė rašytoja moteris, kurios viršelis patiko, kurios viršelyje minimas vardas, užsienio ir lietuvių rašytojų knygas). Taip pat pamokoje mokiniai prisiminė, kaip ir kur rašoma anotacija, kokia jos paskirtis. Po to vartydami labiausiai jiems patikusią knygą rado knygos anotaciją ir trumpai ją pristatė visai klasei. Penktokai įsitikino, kad būtent anotacija padeda greitai įvertinti knygos turinį ir ar ji bus įdomi skaitytojui. Pamokos pabaigoje mokiniai įvertino savo grupės darbą – dalijo picą. Penktokai aptarė, kaip jiems sekėsi bendradarbiauti grupėje, ką kitą kartą dirbdami grupėje darytų kitaip, kodėl. Per šią netradicinę pamoką daugeliui mokinių sėkmingai įveikus užduotis tapo aiškiau, paprasčiau orientuotis bibliotekoje, nepaklysti tarp knygų lentynų, o atėjus į biblioteką po pamokų – savarankiškai rasti patinkančią knygą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva,

bibliotekininkė Alina Juckevič