LAIKINOJI SOSTINĖ – ŠIANDIEN IR RYTOJ

Lapkričio 25 dieną mes, IG-IVG klasių mokiniai, kartu su klasių vadovėmis Lilija Jeremejeva, Rasa Jachimovičiene, Jevgenija Jackevič ir Alicija Karpovič lankėmės šventiniame Kaune. Kelionės tikslas buvo ne tik pasigrožėti nuostabia Kauno egle, kurios viršūnėje tviskantis akcentas – Šiaurinė žvaigždė skelbia Kristaus gimimą, artėjančias šventes, bet ir aplankyti istorines vietas: susipažinti su išskirtiniu Kauno tarpukario modernistinės architektūros palikimu, legendomis ir mitais apipintomis vietomis, Laisvės statulos, Kauno pilies istorija.

Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos mokytojai, siekdami, kad mes labiau įsitrauktume į ekskursijos veiklas, pateikė intriguojančių klausimų ir užduočių. Tad galima drąsiai sakyti, kad mokymosi kitaip dieną mes, mokiniai, praplėtėme Lietuvos istorijos ir meno, bei pagilinome dalykines žinias. Nors kelionė į Kauną tolima, mums ji neprailgo. Visi džiaugėsi turininga veikla, nepamirštamais įspūdžiais.

IVG kl. mokinė Agnieška Lokutijevska ir IIG kl. mokinė Gabriela Dakševič

Gimnazistų refleksijos

Robertas Vinckevičius Man labai patiko ši kelionė į Kauną, nes buvo labai smagu, be to, sužinojau daugnaujų istorinių faktų apie Kauną. Labiausiai man patiko pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį su gide ir ekskursija Kauno pilyje.

Agnieška Lokutijevska Nors edukacinėje išvykoje į Kauną dalyvavau jau antrą kartą (su klase vykome prieš trejus metus), ši mokymosi kitaip diena man patiko. Pagilinau istorijos žinias, patyriau pažinimo džiaugsmą, įsitikinau, kad Kaunas yra unikalus miestas.

Edgar Semaško Išvyka į Kauną labai patiko. Labiausiai patiko klausytis apie Kauno pilį. Daugiau sužinojau apie šią pilį.

Karolina Dakševič Man labai patiko ši kelionė į Kauną, nes man buvo įdomu sužinoti daugiau apie Kauno istoriją. Man labai patiko važiuoti funikulieriumi, sužinojau, kad funikulierius labai senas. Taip pat gidė papasakojo, kad Vytauto Didžiojo karo muziejų saugo liūtai, kad Kauno pilis yra seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, ji paminėta istoriniuose šaltiniuose jau nuo 1361 metų.

Emanuela Bogdanovič Išvyka į Kauną labai patiko, sužinojome daug įdomaus apie Kauno pilį. Labiausiai patiko, kai gidas pasakojo apie Kauną.

Ligita Banevičiūtė Kelionė labai patiko. Pilyje sužinojome, kaip anksčiau kankino žmones. Dar iš gido daug sužinojome apie Kauną. Norime dar daugiau tokių kelionių.

Katažina Chodorovič Išvyka patiko, labiausiai įsiminė funikulierius ir pilis. Norėciau dar kartą atvykti, bet kad būtų truputį šilčiau.

Andžej Krukovskij Labiausiai patiko edukacinis užsiėmimas Kauno pilyje.

Gabriela Dakševič, Agnieška Jarmalkovič Mums labai patiko Kauno pilis. Buvo įdomu klausytis gido pasakojimo. Sužinojome, kad brangiausias 17 – 18 amžių daiktas buvo kvepalams skirtas figūrinio stiklo buteliukas.