II-oji Kalvelių ir Rudaminos metodinių centrų mokyklų 9-12 (IG-IVG) klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros konferencija „Pasiaukojimas ir auka prasmingi ir šiandien“

Vasario 24 dieną, penktadienį, V. Sirokomlės muziejuje, Bareikiškėse, įvyko II-oji 9-12 (IG-IVG) klasių mokinių lietuvių kalbos ir literatūros konferencija „Pasiaukojimas ir auka prasmingi ir šiandien“, skirta Šatrijos Raganos gimimo 140-osioms metinėms paminėti. Ji tapo tradiciniu Rukainių gimnazijos renginiu, organizuojamu Lietuvių kalbos dienų proga. Konferencijos  tikslas – išugdyti nebijantį rizikuoti, atkaklų, vertinantį autentiškumą, gebantį veiksmingai realizuoti idėjas, atsakingą kūrėją ir novatorių, skatinti sąmoningą, atsakingą ir kūrybingą mokinių artimiausios aplinkos ir šalies kultūros puoselėjimą. Konferencijoje dalyvavo Rudaminos ir Kalvelių metodinių centrų bendrojo ugdymo švietimo įstaigų 9–12 (I–IV gimnazijos) klasių mokiniai (Šumsko ir Pakenės Česlovo Milošo pagrindinių mokyklų, Medininkų šv. Kazimiero, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Rudaminos „Ryto“, Kalvelių Stanislavo Moniuškos, Kalvelių „Aušros“ ir Rukainių gimnazijų). Konferencijos dalyviai, remdamiesi Šatrijos Raganos citata: „…Mylėk žmones – tarei, – mylėk tikrai! Tikra meilė tai ne žodis – tai darbas! Tai užmiršimas ir išsižadėjimas savęs dėl kitų, tai rūpestis apie kitus, tai šelpimas varguose, raminimas nelaimėj, atleidimas visų sunkiausių kalčių…“ formulavo pranešimo temas. Po konferencijos visi dalyvavo edukacinėje pamokoje „V. Sirokomlės kūrinio „Margirio“ skaitymai“, kurią vedė muziejaus darbuotojai. Konferencijos organizatorės (Rukainių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Oksana Aleknavičius ir Lilija Jeremejeva) dėkoja visiems dalyvavusiems ir tikisi kitais metais vėl susitikti toje pačioje ypatingą aurą turinčioje vietoje!

Lietuvių kalbos mokytojos Lilija Jeremejeva ir Oksana Aleknavičius