DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Data nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” aktywnie włączyły się do akcji i przyszły dzisiaj w skarpetkach nie do pary. Na zajęciach rozmawialiśmy o tym że każdy z nas jest inny i każdy jest wyjątkowy. Dzieci wysłuchały bajki o przygodach skarpetki Fredzi, ucząc się szacunku, empatii i tolerancji wobec innych oraz wykonały pracę plastyczną „Skarpetka nie do pary”, efektem końcowym której są wyśmienite skarpety.

„WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”.

Dziękujemy Rodzicom za wzięcie udziału w akcji i założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.

panie Alicja i Olga