PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Każda książka (…) – powiększa naszą wiedzę.

Antoni Ber

26 marca odbyło się zajęcie edukacyjne w nietradycyjnym otoczeniu dla uczniów klasy 1a „Pasowanie na czytelnika”, które przeprowadziła bibliotekarka naszego gimnazjum, pani Alina Juckiewicz. Celem zajęcia było zapoznanie uczniów z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej, zachęcanie do nieustannego czytania książek.

Zajęcie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na podstawie filmików edukacyjnych, pogadanki, zajęcia praktycznego pierwszacy poznali podstawowe zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Każdy uczeń wypożyczył pierwszą wymarzoną książeczkę, gdyż dzieci opanowały już umiejętność czytania w stopniu umożliwiającym samodzielną lekturę. Bibliotekarka zaś wręczyła honorowe dyplomy, świadczące o przyjęciu pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że przyszli czytelnicy będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Krystyna Chodorowicz, Alina Juckiewicz