ATVIRA INTEGRUOTA KŪNO KULTŪROS IR MATEMATIKOS PAMOKA

LINKSMOSIOS ESTAFETĖS “STIPRŪS, VIKRŪS IR PROTINGI” SU MATEMATINĖMIS UŽDUOTIMIS

Spalio 7 dieną Rukainių vidurinės mokyklos sporto salėje galima buvo stebėti atvirą integruotą kūno kultūros ir matematikos pamoką 5-6 klasėse, kurią organizavo matematikos vyresnioji mokytoja Nina Polujanskaja, matematikos mokytoja Alina Krulikovska bei kūno kultūros mokytojai Jurgita Auželienė ir Valdas Masaitis. Pedagogai siekė integruoti matematikos žinias į fizinio ugdymo procesą, lavinti judėjimo ir protinius gebėjimus. Per pamoką buvo skatinamas mokinių bendravimas ir  bendradarbiavimas, puoselėjamas savitarpio pagarbos, pagalbos, teisingumo, garbingumo, atsakingumo jausmas, lavinamas loginis mąstymas, erdvės pajutimas.

Linksmosios estafetės „Stiprūs, vikrūs ir protingi“ su matematinėmis užduotimis sužavėjo penktokus ir šeštokus (jie turėjo ne tik  varyti kamuolį ratu apie gimnastikos lanką, suolelį, peršokti suolelį arba šuoliuoti laikydami kojomis kamuolius, bet ir išspręsti matematinę užduotį). Baigiamojoje pamokos dalyje  buvo akcentuojamas mokinių laiko pojūtis, kvėpavimas, pulso atstatymas, taisyklinga laikysena (žaidimas „Atspėk minutę“).

Pamoka pavyko, džiaugėsi ir mokytojai, ir mokiniai, o mokyklos administracija bei pamoką stebėję mokytojai aptarė dalykų integravimo galimybes, pabrėžė, kad atviros integruotos pamokos padeda dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, supažindinti su įvairiais mokymosi ir mokymo metodais. Be to, mokiniams tokios pamokos įdomesnės, didėja mokinių mokymosi motyvacija, paįvairinamas ugdymo procesas, mokiniai skatinami mąstyti, atrasti ryšius tarp įvairių faktų, formuoti savo elgesį ir įpročius.