Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Rukainių vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai 2011m. sausio 13 d. dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą ryto buvo uždegtos žvakutės, kurios suplazdėjo kiekviename mokyklos lange. Per pirmą pamoką buvo perskaityti pranešimai apie Sausio 13-osios įvykius. Devintą valandą žuvusieji Lietuvos laisvės gynėjai buvo pagerbti tylos minute. Po to mokiniai ir mokytojai žiūrėjo filmą „Laisvės kaina“. Mokykloje buvo paruoštas stendas 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti. Į pilietinę akciją buvo įtraukti ir Rukainių vidurinės mokyklos Rukainių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai.

Šią dieną buvo organizuota ir išvyka į LR Seimo rūmus. Mokinius lydėjo mokyklos direktorius O. Nikončik ir istorijos mokytoja R. Jachimovičienė. Mokiniai savo akimis stebėjo iškilmingą Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremoniją, girdėjo šaunamųjų ginklų šūvius, matė žygiuojančius kariūnus. Mokiniai matė iškilmėse dalyvaujančią šalies prezidentę D. Grybauskaitę, kitų valstybių aukščiausius pareigūnus, taip pat girdėjo Seimo pirmininkės I. Degutienės sveikinimą.

Mokiniai aplankė LR Seimo rūmuose esančią parodą, skirtą šiai dienai paminėti, taip pat teko kalbėtis ir su Sausio 13-osios įvykių liudininku A.Remeika. Mokiniams buvo įdomu. Atminimo akcija ir išvyka į LR Seimą dar kartą priminė, kokia svarbi mums ši diena ir koks sunkus buvo kelias į Lietuvos Nepriklausomybę.