Edukacinis užsiėmimas Vilniaus universiteto bibliotekoje

Visi žinome, kad knyga – tai geriausias žmogaus draugas, todėl gimnazijos mokiniai daug laiko praleidžia bibliotekoje ir skaitykloje. Gruodžio 19 d. 7a klasės mokiniai su klasės vadove Alicija Karpovič, lietuvių kalbos mokytoja Oksana Aleknavičius ir bibliotekos vadove Alina Juckevič aplankė Vilniaus universiteto biblioteką.

Mokiniai susipažino su universiteto įkūrimo istorija, sužinojo apie bibliotekos atsiradimą, studentų gyvenimą, kokios garsenybės studijavo ir lankėsi Europos žinių šventovėje. Mokiniai galėjo pavartyti senas knygas, pasėdėti prie labai senų suolų skaitykloje. Visi stačiais ir vingiuotais laiptais įkopėme į astronomijos observatoriją. Iš didelio aukščio pasigrožėjome Vilniaus miesto panorama, atpažinome kai kuriuos Vilniaus senamiesčio architektūros objektus.

Šv. Jonų bažnyčioje pamatėme vargonus, kurie skamba ne tik per mišias, bet ir diplomų įteikimo Vilniaus universiteto absolventams šventes metu. Pasvajojome, kad ateityje daugelis mūsų gimnazijos mokinių taip pat galės gauti Vilniaus universiteto baigimo diplomus šitoje šventovėje.

Grįždami turėjome progos pasigrožėti Katedros aikštėje stovinčia šventiškai papuošta eglute, nusifotografuoti. Sustoję prie eglutės sugalvojome po norą. Tikimės, kad visi mūsų norai išsipildys!

Parengė Alicija Karpovič