EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ KELIONĖ „LITERATŪRINIS KAUNAS“

Kaunas – miestas, turintis gilias istorines literatūros tradicijas. Čia yra gyvenęs ir kūręs ne vienas literatūros klasikas (Adomas Mickevičius, Maironis,  Vincas Mykolaitis-Putinas, Salomėja Nėris, Juozas Tumas-Vaižgantas ir kiti). Miesto svečius ir turistus žavi senamiestis su  įvairių meninių stilių architektūriniais paminklais. Norėdami patys gerai pažinti tą aplinką, pajusti širdimi pulsuojančią tautos istoriją ir ja didžiuotis, gruodžio 18 dieną Vilniaus r. Rukainių gimnazijos IIG-IVG klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Lilija Jeremejeva, Jevgenija Jackevič, istorijos mokytoja Rasa Jachimovičiene, vykome į Kauną, dalyvavome edukacinėje-pažintinėje ekskursijoje „Literatūrinis Kaunas“. Be to, ši kelionė buvo labai palanki projektams „Literatūrinė Lietuva“, „Pažink valstybę“ įgyvendinti.

Atvykę į Palemoną, mokiniai įsitikino, kad čia yra išlikę vieninteliai  S.Nėries tikrieji namai. Šiandien juose įkurtas  poetės memorialinis muziejus. Savo namą poetė yra apdainavusi: „O namelis mūsų prie pašlaičių“. Muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys: memorialinė ir literatūrinė. Apžiūrėję poetės gyvenamąją aplinką, sužinoję apie  gausų kūrybinį palikimą, vėliau vykome į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kuris kaupia, saugo, restauruoja, tiria ir propaguoja lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės kovų už laisvę ir nepriklausomybę paminklus, eksponatus, pasakojančius apie Lietuvos istoriją. Muziejaus rinkinį sudaro archeologiniai radiniai, šaltieji ir šaunamieji ginklai, amunicijos rinkiniai, susiję su Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raida, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktai ir dokumentai, užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekcija, dokumentų ir knygų rinkinys. Toliau prieš mūsų akis atsivėrė tikrasis Kauno Senamiesčio grožis (Kauno pilis, Šv. Jurgio bažnyčia, Kunigų seminarijos kiemas, Rotušės aikštė, Vilniaus gatvė ir Laisvės alėja). Pasigrožėję Senamiesčiu, lankėmės Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Jame autentiškai atkurti poeto gyvenamieji kambariai: svetainės, biblioteka, miegamasis.  Muziejuje kaupiama, saugoma ir eksponuojama medžiaga susijusi su lietuvių literatūra  nuo tautosakos, pirmųjų raštų iki pat šių dienų, išsamiai pristatomas poeto literatūrinis palikimas.

Gimnazistai įsitikino, kad Kaunas yra ne tik  istorinis, kultūrinis, bet ir literatūrinis miestas, jis yra savitas ir unikalus. Ne veltui sakoma, kad Kaunas – lietuviškiausias šalies miestas. Jame glūdi kovos už mūsų visų laisvę ir patriotiškumo šaknys. 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liija Jeremejeva

Skip to content