WYSTAWA KLAS POCZĄTKOWYCH

Jesień to piękna pora roku, która obfituje w różne dary przyrody – kwiaty, liście, owoce oraz warzywa. 9 września uczniowie klas początkowych przyszykowali wystawę ,,Ścieżkami jesieni”. W trakcie przygotowań do wystawy uczniowie poszerzyli swą wiedzę z dziedziny przyrody i zapoznali się z różnorodnymi technikami plastycznymi. Wystawa stała się już tradycją i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Każdego roku uczniowie zerówki oraz klas 1-4 wspólnie z rodzicami wykonują piękne kompozycje z tego, czym obdarza nas jesień. W wyniku wspólnej pracy rodziców i dzieci powstały wspaniałe eksponaty z dyń, cukinii, ziemniaków, buraków, winogron oraz innych warzyw i owoców, które można było podziwiać przez cały dzień w murach gimnazjum, najlepsze zaś prace zostały przedstawione na Gminnym Święcie Plonów.

Organizowanie takich wystaw sprzyja rozwijaniu twórczej wyobraźni uczniów oraz jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Anna Bakuło