WIELKANOC W ZERÓWCE

Święta, Święta Wielkanocne,
jak wesoło, jak radośnie.

Koniec marca był w grupie przygotowawczej okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W oczekiwaniu na Wielkanoc zerówkowicze poznawały zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Wykonywały wielkanocne ozdoby, tworzyły kurczaczki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne. Malowały kolorowe pisanki, bawiły się w zabawy wielkanocne „Wyścigi pisanek“, „Szybki zając“, wykonały różne eksperymenty z jajkami. Na zakończenie zajęć, w piątek, dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Pisanki, pisanki“ oraz zarecytowały wiersze wielkanocne, a po zajęciach dzieciaków odwiedził Wielkanocny Zajączek, który przynióśł słodki upominek. To był bardzo intensywny, ale i piękny tydzień umilający nam oczekiwanie na nadejście Wielkanocy.

Z okazji nadchodzących Świąt życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości i spokoju ducha oraz miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Erika Repeczkiene, Danuta Bojarowicz