MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klas 0 – 4 udali się do Centrum Kultury w Rukojniach, gdzie mieli możliwość obejrzeć spektakl dla dzieci „Księżniczka na ziarnku grochu“. Na początku kierowniczka teatrzyku pani Helena Bakuło przypomniała dzieciom o zasadach zachowania się podczas spektaklu, a pani Wanda Masłowska zapoznała uczniów z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, a także kto kieruje zespołem ludzi
tworzących widowisko teatralne i czuwa nad realizacją przedstawienia. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali spektakl, w którym każda chwila była wypełniona magią. Piękne lalki, dekoracje, muzyka wszystko to sprawiło, że uczniowie poczuli się jak w prawdziwym teatrze.

Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko wspólne wyjścia do teatru, ale również zabawa w teatr, która korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Serdecznie dziękujemy aktorom i pracownikom Centrum Kultury za gościnność i ciepłą atmosferę.

Wychowawcznie grupy przygotowawczej i klas początkowych