ŚWIĘTO PIERWSZAKA

Rok szkolny zbliża się ku końcowi, najwyższy czas, by się popisać swymi wiadomościami, umiejętnościami, talentami. 30 kwietnia w auli szkolnej zgromadzili się rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Gimnazjum w Rukojniach na uroczystość „Święto Pierwszaka”.

Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszacy dziarsko weszli na scenę, wspólnie recytując wiersz „Raz, dwa, trzy”. Uczniowie zaprezentowali miniscenkę, piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to bardzo ważny występ, do którego dość długo się przygotowywali. Imprezę prowadzili starszacy, którzy nie żałowali ciepłych słów pod adresem małych artystów, ale jednocześnie przypomnieli podstawowe zasady, które będą musieli przestrzegać w szkole. Po części artystycznej ważne, miłe i ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów dyrektor gimnazjum Oleg Nikończyk, wicedyrektorka pani Anna Paulauskiene, rodzice oraz wychowawczyni. W końcu imprezy rodzice obdarowali uczniów pamiątkowymi medalami i słodyczami. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się na słodki poczęstunek do klasy.

Dzisiejsza uroczystość była dość wielkim wydarzeniem dla dzieci, a dla rodziców powodem do dumy i zadowolenia ze swych pociech.

Wychowawczyni Krystyna Chodorowicz