STEAM EDUKACINIAME RENGINYJE

Gruodžio 8 dieną Vilniaus r. Rukainių gimnazijos IIG klasės mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto laboratorijoje, kuri kviečia 12–19 metų mokinius į jaunųjų chemikų laboratoriją atlikti cheminius bandymus. Mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo STEAM edukaciniame renginyje Auksinis lietutis.

​Mokiniai, užsidėję akinius, buvo supažindinti su saugaus darbo technika. Tada pradėjo savarankiškai daryti laboratorinį darbą Auksinis lietutis, turėjo galimybę naudotis mokomaisiais STEAM priemonių rinkiniais. Mokiniai svėrė reikiamas medžiagas, tirpino pasvertas medžiagas distiliuotame vandenyje. Gautus tirpalus sumaišė tarpusavyje ir gavo gražios geltonos spalvos tirpalus. Gautus tirpalus kaitino, kol tirpalas tapo skaidrus. Paskui atšaldė, panaudoje ledo vonelę (kristalizatorių), kol susidarė ypatingai gražios, blizgios aukso spalvos nuosėdos. Susidariusias nuosėdas nufiltravo, gautą medžiagą pasvėrė.

​ Dirbdami savarankiškai mokiniai kėlė hipotezes, formulavo eksperimentų tikslus ir uždavinius, planavo eigą, o kaip sekasi – fiksavo, darė nuotraukas patys ir mokytoja. Mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką, praktiškai susipažino su jau žinomomis cheminėmis medžiagomis ir cheminiais indais bei prietaisais. Toks laboratorinis darbas labai aktualus, ypač tokiu, jau beveik kalėdiniu, magišku laikotarpiu.

Mokiniai pasidalijo savo įspūdžiais:

Agnieška Jarmalkovič Ekskursija Vilniaus universitete buvo labai įdomi. Eksperimentą ,,Auksinis lietutis“ atlikti nebuvo sunku.

Andruškevič Evelina Išvyka į VU chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos institutą labai patiko.

Juckevič Ana Elvita Man nelabai patiko, buvo truputį nuobodu. Nenorėčiau ateityje čia mokytis.

Gabriela Dakševič Man patiko išvyka į chemijos ir geomokslų fakultetą, nes pabandžiau sumaišyti beveik skaidrius skysčius, bet gavosi geltonas ir blizgantis skystis. Buvo įdomu padaryti auksinės spalvos nuosėdas.

Blaževič Tomaš Labiausiai man patiko žiūrėti, kaip susidaro aukso spalvos nuosėdos.

Bazina Anastasija Man nelabai patiko ir nenorėčiau ateityje dirbti šioje srityje.

Sadovski Marcin Labiausiai man patiko dirbti grupėje.

Naruškevič Andžej Buvo labai įdomu, renginyje man patiko, norėtųsi daugiau tokių renginių.

Karolina Dakševič Man labai patiko, todėl, kad buvo labai įdomu daryti cheminį eksperimentą.

Edgar Kuzmin Vilniaus universitetas yra tikrai labai įdomi vieta, man labai patiko eksperimentas, kurį ten darėme.

Robertas Vinckevičius Man labai patiko, nes buvo labai smagu ir įdomu. Labiausiai man patiko daryti eksperimentą.

Chemijos mokytoja Ana Ivanova