FANTASTINIS RENESANSAS

Gruodžio 7 dieną IIIG klasės (2 grupės) mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jevgenija Jackevič dalyvavo edukaciniame užsiėmime FANTASTINIS RENESANSAS ir kitos istorijos Bažnytinio paveldo muziejuje.

Bažnytinio paveldo muziejus įsikūrė 2009 m. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje. Muziejaus ekspozicijoje pristatomi vertingiausi eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių.

Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys, dailiųjų amatų dirbiniai mokiniams atvėrė turtingą Lietuvos Bažnyčios istoriją bei sakralaus meno slėpinius. Taip pat mokiniai galėjo palyginti įvairių epochų eksponatus (gotika, renesansas, barokas).

Fantastinis Renesansas – tai įspūdingos Vilniaus istorijos, primirštos ir dėl to kone nerealios. Taip pat – mokinių išmonės vaisiai: sufantazuoti pastatai ir žmonės, išguldyti popieriuje pagal tikrus renesansinės architektūros kanonus. Edukacijos metu buvo pristatyta renesanso architektūra, tekstilė ir auksakalystė, o taip pat kalbama apie Renesansą iš didžiosios R: šios kultūros epochos idėjas, įvykius ir savitus reiškinius, formavusius tuometinio žmogaus mąstymą. Įkvėpti istorijų, mokiniai konstravo savo renesansinį pastatą popieriniame koliaže, taip susikurdami asmeninį santykį su tokia tolima, tačiau iki šiol svarbia kultūros epocha.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jevgenija Jackevič