SAUSIO SUKILIMO 160-OSIOS METINĖS

Visą sausio mėnesį gimnazijoje vyko įvairios veiklos, susijusios su 1863-1864 metų sukilimu. Per istorijos ir lenkų kalbos pamokas mokiniai daugiau sužinojo apie sukilimą, apie sukilėlių tikslus ir valstybės atkūrimo idėją – itin modernų pilietinės savimonės reiškinį to meto Europoje.

Mokiniai kūrė plakatus, skirtus Sausio sukilimui, piešė piešinius, rinko informaciją, rengė pateiktis apie žymiausius sukilimo vadus, skaitė kūrinius ir žiūrėjo filmą Ištikima upė, kuris yra vienas geriausių lenkų literatūros ekranizacijų, jame parodyta Sausio sukilimo tragedija ir destruktyvus istorijos poveikis asmeniniam žmonių likimui. Taip pat gimnazistai ruošėsi rajoniniam konkursui 1863-1864 m. sukilimo vadai„.

IG ir IIG klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja Rasa Jachimovičiene lankėsi Rasų kapinių koplyčios kolumbariume, kuriame palaidoti sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko bei dar 18 sukilėlių palaikai, buvo pagerbti ten palaidoti didvyriai. Taip pat vyko prie Gedimino pilies, kur buvo rasti pagrindinių Lietuvos sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantinui Kalinausko bei kitų sukilimo dalyvių slapta užkasti palaikai. Gimnazistai sužinojo, kad Lukiškių aikštėje buvo įvykdytos viešosios mirties bausmės sukilimo vadams. Mokiniai stabtelėjo prie memorialinės lentos, skirtos 1863-1864 metų sukilimo dalyviams atminti ir apsilankė Lietuvos nacionalinio muziejaus parodoje, skirtoje Sausio sukilimui. Mokiniai susipažino su permainų kupinu XIX šimtmečiu: tai pasipriešinimo ir išsivadavimo kovų amžius, tautos formavimosi ir modernėjimo laikas, atvedęs į 1918 metų Vasario 16-ąją.

160-osios sukilimo pradžios metinės – tai ne vien istorinio fakto paminėjimas, bet ir šiandien besitęsiančios kovos už nepriklausomą, laisvą valstybę simbolis.

Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė

Skip to content