PER PASAULĮ SU LIETUVIŠKU EILĖRAŠČIU

Užgimsta ir skrenda sparnuotosios eilės
Iš mano krūtinės, iš dvasios gelmių.
Paskleiskite tyliai eilėraščių knygą,
Ten tikras nektaras širdelėms žmonių.

Rita Bijeikytė–Gatautė

Nuo 2022 m. gruodžio 1 d. iki 2023 m. vasario 20 d. 1c-2c, 2a-4a klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame 1-4 klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkurse Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu. Konkurso tikslas – skatinti aiškiai, raiškiai skaityti lietuvišką poeziją (lietuvių poetų kurtus eilėraščius), bendrauti ir bendradarbiauti su užsienio šalių lietuvių bendruomenėmis, puoselėjančiomis lietuvių tautos tradicijas ir vertybes, ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, ugdyti socialines ir moralines nuostatas, mokyti elgesio normų, turtinti kalbą, kūrybiškumą ir saviraišką.

Pradinukai skaitė lietuvių poetų eilėraščius, išsirinko labiausiai patikusį. Jo ištrauką nurašė dailyraščiu ir gražiai iliustravo.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Jurevič