PROJEKTAS ,,SKAITYMO IŠŠŪKIS“ KVIEČIA PASINERTI Į KNYGŲ PASAULĮ

2022 m. sausio mėnesį gimnazijoje startavo skaitymo skatinimo projektas Imkit mane ir skaitykit…, skirtas 5-8 klasių mokiniams. Projekto tikslas – ieškoti būdų, kaip atkreipti mokinių dėmesį į knygas, jas pamėgti ir suvokti, kokia svarbi žmogaus gyvenime yra knyga.

Šiais mokslo metais nuspręsta tęsti projektą. Integruotas lietuvių ir lenkų kalbų projektas Skaitymo iššūkis ir vėl kviečia pasinerti į knygų pasaulį. Projektu bus siekiama skatinti 5-8 kl. mokinius domėtis literatūra, skaitymu, įprasminti pagarbą knygai, įtikinti mokinį, kad šiuolaikiniam žmogui, nors ir turinčiam moderniausius informacijos šaltinius, knygų skaitymas suteikia daug malonumo, padeda ugdyti amžinąsias dvasines vertybes, ko negali jokie technikos stebuklai. Taip pat bus žadinamas mokinių noras reguliariau skaityti grožinę ir negrožinę literatūrą, tobulinami mokinių skaitymo (suvokimo) įgūdžiai lietuvių ir lenkų kalbomis.
Kaip ir praeitais mokslo metais, 5-8 klasių mokiniai, savarankiškai perskaitę kūrinį, pildys skaitymo dienoraštį. Jame raštu (pagal planą) aptars savarankiškai perskaitytos knygos temą, pagrindinę mintį, veikėjus, jų bruožus. Per lietuvių kalbos ir literatūros, lenkų kalbos pamokas mokiniai, pristatydami knygas savo klasės draugams, dalysis savo atradimais, įspūdžiais.
Šį kartą gimnazijos biblioteką papuoš ne skaitymo medžiai. Vaikams buvo pasiūlyta statyti klasės knygų namus (mokiniai klijuos plytas į perskaitytų knygų namelius).
Tikimės, kad šiais mokslo metais 5-8 klasių mokiniams pavyks pastatyti tvirtus knygų namus.

Projekto koordinatorės:
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva