NETRADICINĖ DIENA

Birželio 8 dieną Rukainių gimnazijoje vyko netradicinė diena, skirta pristatyti mokyklinį projektą „Vilniui 700“, kurio tikslas – turtinti mokinių žinias apie Vilniaus miestą atskleidžiant jo išskirtinumą, ugdyti pilietiškumo pagrindus. Šiuo projektu buvo siekiama ne tik atsigręžti į praeitį, bet ir žvelgti į ateitį, kurti iniciatyvas, telkti bendruomenę, skatinti aktyvų mokinių dalyvavimą, keitimąsi žiniomis apie Lietuvos sostinę. Įvairios veiklos gimnazijoje ir už jos ribų buvo vykdomos sausio – birželio mėn.

Vilnius jau iškilmingai sutiko savo 700 metų jubiliejų, todėl šiandien apžvelgėme visas Rukainių gimnazijos mokinių vykdomas veiklas, skirtas Vilniaus gimtadienio metams.

Mokiniai, pristatydami savo mylimą miestą, buvo itin kūrybiški: 5a klasės mokiniai parengė stendą iš edukacinės kelionės po Vilnių ir iškepė sausainių, kuriais pavaišino visą gimnazijos bendruomenę. Šeštokai sukūrė animuotą kelionę po Vilnių, o 7-os klasės mokiniai sudainavo dainą, skirtą Vilniaus gimtadieniui. Aštuntos klasės mokiniai papasakojo apie Vilnių kaip pasaulio atstovybių miestą. IG klasės mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie ekskursiją ,,A. Mickevičiaus pėdsakais“. Dešimtokai sukūrė ir pristatė filmukus „Istorinis, kultūrinis ir literatūrinis Vilnius“, „Linkėjimai ir dovanos Vilniui“, taip pat Agnieška J. pademonstravo animuotą „Vilniaus istorijų“ ciklą pačios pieštais piešiniais. IIG kl. mokiniai atliko meninę kompoziciją ,,Poetinis Vilnius“ (kovo mėnesį buvo parengtas virtualus kalendorius), IIIG klasės mokiniai šmaikščiai papasakojo apie Vilniaus senamiestį.
Per netradicinę dieną skambėjo gražiausios dainos, eilėraščiai apie Vilnių ir Vilniui, buvo perskaitytas laiškas kunigaikščiui Gediminui, gimnazistai sudalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Vilnių?” ir parodė puikias žinias, sudėliojo interaktyvią dėlionę ir net pristatė Vilniaus miestą anglų kalba. Netradicinę dieną užbaigėme „statydami? gyvą skulptūrą, skirtą Vilniui, gimnazijos kieme.

Smagu, kad Rukainių gimnazijos bendruomenė, vykdydama šį projektą, ne tik išreiškė savo meilę miestui, bet atliko kiekvieno sąmoningo piliečio pareigą – pažinti Lietuvos sostinę, studijuoti gimtinės istoriją. Galima drąsiai teigti, kad Vilnius – mūsų kultūros lobynas, didingas, gražus, multikultūriškas miestas, kuris talpina įvairių tautybių žmones, artimas kiekvienam Lietuvos piliečiui, kuris jungia mus visus.

Projekto koordinatorės: istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė, lietuvių kalbos ir
literatūros mokytoja Lilija Jeremejeva, lenkų kalbos mokytoja Lucija Kuzborska

Skip to content