NACIONALINIS KONKURSAS „KĄ ŽINAI APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ?”

Balandžio 20 dieną kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalione Vilniaus r. vyko 29-asis nacionalinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalinis etapas, kuriame tarp 30-ies įveikusių atrankinį turą dalyvavo ir Rukainių gimnazijos IVG klasės mokinys Patryk Survilo, lydimas istorijos mokytojos Rasos Jachimovičienės. Dėl teisės patekti į finalą, spręsdami sudėtingą testą, varžėsi beveik 400 mokinių iš Lietuvos mokyklų, prieš tai praėję atranką savo mokykloje.

Konkurso užduotys buvo nelengvos – reikėjo ir logiškai pamąstyti, ir nemažai žinoti apie Lietuvos kariuomenę, karinę techniką, prisiminti svarbiausius Lietuvos mūšius, orientuotis tarptautinėse karių misijose. Mūsų gimnazijos mokiniui Patrykui labai gerai sekėsi atsakinėti į klausimus ir jis po I-o pusfinalio turo pateko į 10-uką pačių geriausių Lietuvos kariuomenės žinovų. Sveikiname Patryk ir didžiuojamės! Ir tik vieno taškelio pritrūko, kad gautų kelialapį į LT televizijos laidą „Tūkstantmečio vaikai”.

Taip pat kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariai aprodė savo teritoriją, karinę techniką, pristatė filmuką apie Lietuvos kariuomenę. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais. Dalyvavimas šiame konkurse – puiki proga jaunimui atverti duris į plačią diskusiją apie šalies saugumą ir pilietinę atsakomybę.

Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė