EDUKACINIAI MOKYMAI GIMNAZISTAMS

Minint Tarptautinę tolerancijos dieną lapkričio 16-ąją IG-IVG klasių mokiniai nuo pat ryto žiūrėjo edukacinius filmus, skirtus ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus. Po filmų peržiūros su mokiniais vyko aptarimas, kurį organizavo klasių vadovai Alicija Karpovič, Lilija Jeremejeva, Jevgenija Jackevič, rusų kalbos mokytoja Ilona Muravskienė.

Vėliau mokiniai dalyvavo mokymuose Kritinio mąstymo ugdymas per neapykantos kalbos ir migracijos procesų analizę. Paskaitą vedė Jogaila Vaitekaitis, Diversity Development Group tyrėjas, Vilniaus universiteto Ugdymo mokslų instituto edukologijos doktorantas, darnaus vystymosi švietimo lektorius, turintis 8 metų darbo patirtį. Paskaitoje mokiniai sužinojo, kuo skiriasi ir kuo panašūs pabėgėliai, emigrantai, prieglobsčio prašytojai ir žmonės, reikalaujantys laikinos apsaugos. Per paskaitą buvo keliami šie klausimai: kaip atskirti neapykantos kalbą, kaip migracijos proceso supratimas gali stabdyti baimės kurstymą ir neapykantos kalbą, kur yra riba tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos, kaip reaguoti susidūrus su neapykantos kalba, kokios yra neapykantos kalbos ignoravimo pasekmės. Smagu, kad paskaita buvo interaktyvi: mokiniai galėjo savo telefonų pagalba atsakyti į klausimus, daryti išvadas, tuoj pat palyginti atsakymus su lektoriaus statistikos duomenimis.

socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė,
bibliotekininkė Alina Juckevič