GAONO ŽYDŲ ISTORIJOS MUZIEJUJE

Lapkričio 16 d., Tarptautine tolerancijos diena, 7-8 kl. mokiniai, lydimi klasės vadovės Alinos Juckevič ir gimnazijos socialinės pedagogės, lankėsi Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje (apžiūrėjo Holokausto ekspoziciją). Mokiniai susipažino su keturiolikmečio žydų berniuko Icchoko, prieš aštuoniasdešimt metų gyvenusio Vilniuje, istorija, jo paauglystę, sužinojo apie žydų tautos persekiojimą pirmosiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis, masinį žydų naikinimą provincijoje bei žudynių vietas.
Mokiniams paskaitą ir praktinį užsiėmimą vedė muziejininkas – ekskursijų vadovas Mantas Šikšniana. Po užsiėmimo mokiniai taip pat turėjo galimybę pabūti buvusioje Vilniaus žydų geto teritorijoje atkurtoje slėptuvėje Malina. Klausydamiesi jautraus fragmento iš Ichoko Rudaševskio dienoraščio apie tai, ką jam, dar vaikui, teko patirti besislepiant Malinoje, kurioje žydai bandė išgelbėti savo ir artimųjų gyvybę, mokiniai stebėjosi, kokiomis sąlygomis žmonės buvo priversti gyventi.

socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė,
bibliotekininkė Alina Juckevič