MES – RUKAINIŲ „KODĖLČIUKAI“ – STIPRŪS MOKINUKAI!

100_3019

Gruodžio 14 dieną į Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnaziją aplinkinių mokyklų 5-6 klasių mokinių komandos rinkosi į lietuvių kalbos viktoriną „Daug žinosi – nepaklysi“. Dėl geriausiųjų vardo mokiniai varžėsi originaliai prisistatydami, pateikę namuose atliktą kūrybinę užduotį ir dalyvaudami penkių etapų rungtyse, vertinančiose fonetikos, leksikos, gramatikos, kalbos kultūros ir literatūros žinias bei gebėjimus. Rukainių vidurinei mokyklai atstovavo Viljamas Jakšto, Agnieška Krukovska, Blanka Šimanska, Greta Gribačiova – „Kodėlčiukų“ komanda. „Kodėlčiukai“ jau renginio pradžioje nustebino visus žaismingu, linksmu prisistatymu (scenarijų rengė ir eiliavo mokytoja Irena Sutkevičienė). Vertinimo komisiją sužavėjo ir kūrybinis darbas: S. Gedos eil. „Paršiukas be sparnų“ iliustracija, kurią sukurti padėjo dailės mokytoja H. Bakulo. Na, o teorinėmis žiniomis „Kodėlčiukai“ buvo tiesiog nepralenkiami (rengė mokytoja Irena Jurevič). Mūsų mokiniai išsiskyrė sumanumu, pasitikėjimu savimi, azartišku nusiteikimu. Stipri buvo ir palaikymo komanda, kurioje buvo dvi jau minėtos lietuvių kalbos mokytojos ir penktoko Viljamo mama Teresa Jakšto. Komisijai neliko abejonių dėl I-osios vietos laimėtojų. Jais vienbalsiai buvo pripažinti „Kodėlčiukai“. Taigi mokiniai nusprendė, kad dalyvauti tokiuose renginiuose tikrai naudinga ir smagu.