DRAUGAUK SU LIETUVIŲ KALBA

Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Netradicinė pamoka, skirta lietuvių kalbos puoselėjimui ir jos grožio atskleidimui, vyko ir mūsų gimnazijoje. Kovo 2 dieną vyriausi gimnazijos mokiniai, paskatinti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Lilijos Jeremejevos, Alinos Juckevič, norėdami padrąsinti 1a kl. (II grupė) mokinius mokytis lietuvių kalbos vedė lietuvių kalbos pamoką Gražiausias lietuviškas žodis. Pirmiausia jauniausieji gimnazijos mokiniai papasakojo, kokius lietuviškus žodžius jau moka, klausėsi animuotos lietuviškos abėcėlės, vėliau rinko mieliausius, švelniausius lietuvių kalbos žodžius ir juos iliustravo. Pažintis su dvyliktokais paliko didžiulį įspūdį pirmokams. Kartu smagiai užsiėmė gražiausių lietuviškų žodžių gėlynu kūrimu. Per pamoką kalbėta, kodėl svarbu ne tik puikiai mokėti savo gimtąją kalbą, bet verta mokytis ir kitų kalbų. Gimnazistai džiaugėsi, kad pavyko ne tik įgyvendinti pamokos uždavinį, bet ir prasmingai praleisti laiką. Tikimasi, kad pirmokams šie gražiausi lietuviški žodžiai iš tikrųjų yra svarbūs ir jie džiaugsis mokėdami vartoti šiuos mielus širdžiai žodžius.

IVG kl. mokinė Agnieška Lokutijevska