LAISVĖS ŠVENTĖ

1990 m. kovo 11-oji – sunkus Lietuvos kelias į laisvę, Sąjūdžio atgarsiai ir pirmieji nepriklausomos mūsų Valstybės žingsniai. Mokiniams ši diena pažįstama tik iš knygų, žiniasklaidos ar mokytojų, tėvų pasakojimų.

Šventės išvakarėse mūsų gimnazijos Jaunojo pasieniečio būrelio (JPB) nariai kartu su mokytoja R. Jachimovičiene dalyvavo pėsčiųjų žygyje Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos saugomame pasienio ruože. Žygį, kuris buvo skirtas pilietiniam mokinių ugdymui, jų užimtumui ir fiziniam aktyvumui skatinti bei pasieniečio profesijai populiarinti, taip pat Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti, organizavo Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai R. Meidus ir J. Kuncaitienė, taip pat tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkarda. Pėsčiųjų žygis prasidėjo išties iškilmingai – buvo sugiedota „Tautiška giesmė“ grojant saksofonui, mokiniai rankose laikė Lietuvos trispalves vėliavėles. Žygyje dalyvavo daugiau nei dešimt mokyklų iš Vilniaus ir Vilniaus rajono. Šis pilietiškumą, patriotiškumą skatinantis žygis mokiniams labai patiko: buvo nuostabus oras, labai skani pasienietiška košė, taip pat neišgąsdino net daugiau nei 8 km. trasa, o kur dar įdomios pažintys su kitų mokyklų JPB nariais!

Taip pat kovo 8 dieną gimnazijos IG klasės mokiniai vyko į Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinę mokyklą, kurioje vyko rajoninis renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginio metu mokiniai stebėjo įspūdingą koncertą, žiūrėjo filmuką apie Lietuvos kelią į laisvę.

Prieš Kovo 11-ąją, visą savaitę, mūsų gimnazijoje per istorijos, pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, klasės valandėles buvo kalbama apie laisvę, patriotiškumą, drąsą, vyko viktorinos, kūrybinių darbų pristatymaI, žiūrima video medžiaga apie Sąjūdį, Baltijos kelią, Kovo 11-osios nepriklausomybės aktą, gimnazijos fojė parengta paroda.

5a klasės mokiniai išradingai prisidėjo prie Kovo 11-osios renginių sukurdami netradicines vėliavas – Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito penktokų plaštakos. Šūkiu „Neškime Laisvę ant rankų!“ penktokai kvietė visą gimnazijos bendruomenę paminėti mūsų laisvės šventę.

Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė