Konstitucijos dienos minėjimas mūsų mokykloje

2010 m. spalio mėnesį Konstitucijos dienai paminėti vyko Rukainių vidurinės mokyklos organizuotas renginys (organizatorė istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė) – LR Konstitucijos žinių patikrinimo egzaminas dviem etapais (nugalėtoja 12 klasės mokinė Elžbieta Falčik). Šio renginio tikslas – padėti pažinti pagrindinio įstatymo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, skleisti pilietiškumo dvasią ir įgyti žinių apie svarbiausią valstybės teisės aktą.

Šiuo renginiu buvo skatinamas pilietinis aktyvumas, pagarba pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms. Buvo kviečiami moksleiviai, norintys pasisemti žinių apie Lietuvos Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas bei išbandyti savo jėgas.

Visą savaitę (spalio 18-22 dienomis) per lietuvių kalbos ir istorijos pamokas bei  klasės valandėles pagal amžiaus grupes buvo nagrinėjama Konstitucija. Mažuosius svarbiausiu šalies dokumentu bandoma sudominti diskutuojant apie meilę mamai, tėčiui, draugui, naminiams gyvūnams. Su šiek tiek vyresniais kalbama apie pilietiškumą ir Lietuvos valstybę. Patys vyriausieji aiškinasi, ką jie žino apie savo šalį, jos vyriausybę ir prezidentą, šalies valdymą, biudžetą, užsienio politiką ir panašiai.

Nuo trečiadienio mokiniai galėjo stebėti 11c klasės (vadovė Lilija Jeremejeva)  paruoštą stendą, atspindintį pagrindinį mūsų šalies įstatymą, kuriame buvo  paskelbtos  pagrindinės Rukainių vidurinės mokyklos mokinių teisės ir pareigos. Visą mokyklos bendruomenę džiugino bei stebino mokinių piešiniai “Svajonių ženklai” (vadovė Helena Bakulo). Smagu, kai prasminga šventė ir naudingos žinios yra suderinamos!