Karnawał noworoczny gimnazjalistów

naujakas1

28 grudnia odbył się karnawał noworoczny. Gimnazjaliści odbyli nadzwyczajną podróż do Krainy Twórczości, wcielali się w role wróżek, tancerek, marynarzy, kierowców. Sami wymyślali dialogi, dobierali rekwizyty, ubierali kostiumy, aby wcielić się w przedstawiane postacie. I naprawdę wystarczyły elementy proste, symboliczne, które pomogły świetnie wejść w role. Uczniowie klasy IG podróżowali statkiem, przeżyli podczas wyprawy morskiej fantastyczną przygodę. IIG odbyła niesamowitą podróż pociągiem, najstarsi zaś swoje wojaże kuligowe przedstawili w postaci krótkiego filmiku. Organizatorzy zabawy, uczniowie klasy IIIG, na czele ze swoją wychowawczynią Ireną Leśniewską kierowali wyprawą, aby nikt się nie zagubił i dotarł bezpiecznie do Krainy Twórczości. Gdy wszyscy dotarli do wyznaczonego miejsca, gospodarze poczęstowali przybyłych imbirowymi ciasteczkami świątecznymi, a Święty Mikołaj każdą klasę obdarował przepysznymi tortami.

Łucja Kuzborska

naujakas