Kalėdos kurorte: 5-8 klasių mokinių ekskursija į Birštoną, edukacinė programa „Kūčiukų ir aguonpienio gamyba ir ragavimas“

Gruodžio 20 dieną 5-8 klasių mokiniai lankėsi viename iš kurortinių miestų – Birštone. Ekskursijos metu mokiniai matė naujausius objektus, kuriais didžiuojasi birštoniečiai ir miesto svečiai, ragavo mineralinio vandens, pamiklino kojas vaikštinėdami po parką ir kopdami į Vytauto kalną. Užkopę ant Vytauto kalno, pamatė vieną iš keturių Didžiųjų Nemuno išdaigų – Birštono kilpą, juosiančią girias, kuriose medžiojo Vytautas Didysis. Vytauto kalnas (piliakalnis) yra vienas garsiausių bei aukščiausių Lietuvoje (apie 40 metrų). Kadaise ant jo stovėjo medinė Birštono pilis ir buvo vienas iš didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvarų. Miestiečiai didžiuojasi V. Čekanausko skulptūra, kuri įgyvendino daugelio birštoniečių mintis – „grąžinti“ Vytautą su žirgu į savo medžioklės vietas. Vėliau rukainiškiai dalyvavo edukacinėje programoje „Kūčiukai ir aguonpienis“, mokėsi paruošti tešlą kūčiukams, kepti ir kočioti, ruošti aguonpienį senuoju būdu. Iškeptus kūčiukus mokiniai valgė su aguonpieniu, taip pat sužinojo Kūčių tradicijas, eglutės reikšmę ir jos atsiradimo istoriją. Lankydami tokias istorines vietas, užkopę į piliakalnį mokiniai ir juos lydinčios mokytojos (Katažina Muchlajeva, Lilija Jeremejeva, Nina Polujanskaja, Irena Jurevič) galėjo ne tik pasigėrėti nuostabiais upės vingių ir slėnio vaizdais – nepaprastai gražiu vaizdu į Nemuno vingį, bet ir kvėpuoti ypatingai sveiku oru. Artėjant didžiausioms metų šventėms, čia, Birštone, kuriama nuostabi kalėdinė nuotaika. Juk smagu kartu laukti stebuklingų Kalėdų!

7a kl. vadovė Lilija Jeremejeva