Już znamy wszystkie litery!!!

W celu zachęcenia uczniów klasy pierwszej do czytania została zorganizowana lekcja integracyjna języka polskiego „W bibliotece szkolnej”. Pani bibliotekarka aktywnie włączyła się do realizacji programu dydaktyczno-wychowawczego, szczególnie uwzględniła edukację czytelniczą i medialną. Biblioteka jest miejscem, gdzie kształtują się u uczniów podstawowe elementy kultury czytelniczej, umiejętności korzystania z różnych źródeł i środków informacji. Pani przedstawiła prezentację o funkcjonowaniu i korzystaniu z biblioteki. Po obejrzeniu prezentacji odbył się quiz. Uczniowie wzięli aktywny udział, wszyscy otrzymali drobne upominki. Każdy uczeń klasy pierwszej złożył także uroczyste przyrzeczenie czytelnika. Wesołe, rozpromienione twarze dzieci wskazywały, iż wszystkim lekcja się spodobała. Dziękujemy serdecznie pani Alinie Juckiewicz, naszej bibliotekarce, za współpracę. Po powrocie do klasy uczniowie wykonali zakładki i postanowili, że będą często odwiedzać bibliotekę, dużo czytać oraz szanować książki.

Krystyna Jerszowa