JESIENNA POGODA…

„Jesienna pogoda pada deszcz,

Parasol więc na spacer weź”

(piosenka Jesienna pogoda)

Jesień jest nie tylko piękna, słoneczna i złota, lecz również pochmurna i deszczowa. W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Krasnoludki podczas cyklu zajęć poznały różne zjawiska atmosferyczne oraz ich symbole, nauczyły się określać pogodę, dowiedziały się na czym polega obieg wody w przyrodzie oraz utrwaliły części garderoby, które są potrzebne w deszczową pogodę. Wspólnie z wychowawczynią wykonały eksperyment dotyczący powstania deszczu.

Nie zabrakło też zabaw plastycznych, związanych z deszczową aurą, podczas których maluszki rozwijały sprawności manualne oraz wyobraźnię, a za pomocą pipetek przenosiły zabarwioną wodę na plastikowy talerz, tworząc jesienny deszcz. Dzieciaki bardzo chętnie wykonywały zadania matematyczne, segregowały zbiory oraz uczestniczyły w zabawie muzycznej z elementami improwizacji ruchowej. Pomimo jesiennej szarugi za oknem dzieciom nie znikał uśmiech z twarzy.

wychowawczyni, Olga Sokolauskiene