”Jasełka“ w szkole Średniej w Rukojniach

P1040210 P1040195

20 grudnia wspólnota Szkoły Średniej w Rukojniach zebrała się na tradycyjnym świętowaniu Świąt Bożego Narodzenia. W całej szkole w tym dniu panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klas 4-5 przygotowali bardzo udane „Jasełka”. Dzieci 1-3 klas pięknie deklamowały i kolędowały oraz ofiarowały w darze Jezusowi swoje ulubione zabawki.

Wszyscy podzielili się opłatkiem. Życzenia świąteczne obecnym złożyli Ksiądz Proboszcz Jan Matusewicz i dyrektor Szkoły Średniej w Rukojniach Oleg Nikończyk.

Po zakończeniu przedstawienia maluchów czekała miła niespodzianka – święty Mikołaj z prezentami. W postacie Świętego Mikołaja i jego orszaku wcielili się uczniowie klas 9-10. Dzieci radośnie witały Mikołaja wierszykami i piosenkami. Szczególnie rozweselili świętego Mikołaja uczniowie grupy przygotowawczej, za co otrzymali słodycze.

W drugiej części święta zespół kolędniczy klasy 8a pod kierownictwem A. Raguckiej przywitał nas w postaciach choć tradycyjnych – Aniołka, Diabełka, Króla, Bociana, Turonia – ale z bardzo aktualnym przesłaniem dla współczesnej młodzieży. Zespół wokalny klasy 7 rozradował serca zebranych wspaniałym śpiewem.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i krótkiej modlitwie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli wzajemne życzenia.

Przemiłej chwili podczas Wigilii,

marzeń spełnienia w Dniu Bożego Narodzenia.

Wrażeń moc w Sylwestrową Noc,

dużo uroku w 2014 roku.