INTEGRUOTA PAMOKA NETRADICINĖJE APLINKOJE

Balandžio 12 d. IVG klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros ir istorijos pamokoje netradicinėje aplinkoje „Atverta istorija“ Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Oksana Aleknavičius ir istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė.

Netradicinės pamokos metu mokiniai, klausydami įtraukiančių gidų pasakojimų, apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.

Mokiniai patyrė, ką reiškia būti žmogumi, ginančiu savo įsitikinimus sovietinės okupacijos laikotarpiu, diskutavo su gidais ir mokytoja, kodėl turime būti dėkingi laisvės gynėjams ir svarstė, kokia laisvės kaina ir kodėl ją reikia saugoti šių dienų grėsmių kontekste.

Mokinių atsiliepimai:

Emanuela B.: Labai patiko, norėčiau turėti tokį draugą kaip šis gidas.

Katryna P.: Ekskursija labai patiko, buvo informatyvi ir visai nenuobodi.

Ernest J.: Patiko ekskursija, daug sužinojome, ir supratome, kad mūsų gyvenimas puikus.

Edgar S.: Ekskursija labai patiko, gidas labai įdomiai pasakojo apie tai, kaip žmonės gyveno okupacijos metu.

Ernest N.: Ekskursija patiko, labiausiai patiko sulaikymo kameros.

Arnold Ž.: Supratau tai, kad sovietų režimas buvo žiaurus ir nežmoniškas.

Patryk S.: Ekskursija patiko, buvo įdomu pamatyti, kaip atrodo NKVD įkurtos kameros.

Aurelija T.: Ekskursija patiko, buvo daug naujos informacijos, daugiausiai patiko kameros.

Ana K.: Ekskursija patiko, didžiausią įspūdį padarė kalinių kameros ir karceris, jų sąlygos.

Raimond T.: Įspūdį padarė tai, kad vasarą buvo įjungiami radiatoriai ir per naktį vienoje patalpoje buvo nužudoma dešimtys žmonių.

Katažina Ch.: Nuostabūs istoriniai faktai, patalpos ir gido pasakojimai traukia mane dar kartą aplankyti muziejų.

Oksana Aleknavičius