VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“

Kovo mėnesį Vilniaus rajono Rukainių gimnazijoje vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“. Prie šios akcijos prisijungė ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Anželika Rakauskienė. Prevencinės akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į patyčių problemą, formuoti požiūrį, kad patyčios nėra normalus elgesys, skatinti pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius, kurti saugią aplinką, kurioje nebūtų patyčių ir smurto.

5-6 klasių mokiniams buvo organizuotas susitikimas su policijos atstove. Paskaitos metu susirinkusiems buvo stengiamasi perteikti ne tik teisinę atsakomybę dėl smurto, tokių patyčių formų kaip įžeidinėjimas, šmeižimas ar chuliganiškas elgesys, bet ir aiškinta, kaip apsisaugoti nuo patyčių, jų išvengti, kur kreiptis pagalbos. Taip pat buvo aiškinama, kad vaikai, patiriantys patyčias, išgyvena nuolatinę įtampą, baimę, nerimą, jaučiasi bejėgiai, prislėgti, nepasitiki savimi. Policijos pareigūnė vaikams patarė tapti atsakingesniais, pasverti kiekvieną savo ištartą žodį ar padarytą veiksmą, nes kartais patyčios nulemia ir vaiko apsisprendimą gyventi toliau. Susitikimo pabaigoje visiems palinkėta būti draugiškesniems, padėti patyčias patiriančiam draugui ir niekada nebijoti kreiptis pagalbos į suaugusiuosius.

Vilniaus rajono Rukainių ikimokyklinio ugdymo skyrių aplankė Lietuvos policijos bičiulis Amsis. Jis mokė vaikus draugauti, visada padėti vieni kitiems ir būti mandagiems. Taip pat kalbėjo apie saugų elgesį gatvėje, darželyje ir namuose.Vaikai noriai su juo bendravo, klausė jo patarimų.

Eva Prascienė