EUROPOS DIENA RUKAINIŲ GIMNAZIJOJE

Rukainių gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės, todėl, kaip ir kiekvienais metais, šventėme Europos dieną. Šį kartą nutarėme aplankyti Europos parką, kuris meno kalba įprasmina geografinį Europos žemyno centrą ir laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 130 įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. 8a, IG-IIIG klasių mokiniai pamiklino ne tik kojas, bet ir turėjo logiškai pamąstyti dalyvaudami orientacinėse varžybose, skirtose Europos dienai. Mokiniai buvo supažindinti su šiuolaikinio meno pasauliu, praplėtė akiratį, pasisėmė įkvėpimo, pasidžiaugė gamta ir gerai praleido laiką. Taip pat išgirdo Europos parko įkūrimo įstoriją, kokie žymūs žmonės čia lankėsi ir išsiaiškino, kokia šio parko paskirtis. Netgi drąsiai galime sakyti, kad Europos parkas ta vieta, kur galiausiai išsipildė ne vieno žmogaus ir ne viena svajonė – juk savo meno kūrinius čia įgyvendino daugybė kūrėjų iš visos Europos ir pasaulio. Taigi ir mokiniams buvo pabrėžta: svarbu – svajoti!

Gimnazijos 5a ir 7a klasių mokiniai taip pat paminėjo Europos dieną. Per klasės valandėles mokiniai pasidalino mintimis, ką jau žino apie Europą, Europos Sąjungos šalis, sukūrė Europos šalių vėliavas. Po to mokiniai dalyvavo viktorinoje „Europos muzika ir kompozitoriai”, taip pagilino savo žinias apie Europos muziką. Smagiausia dienos dalis buvo europietiškas piknikas gimnazijos kieme. Pikniko metu mokiniai diskutavo apie europietiškus patiekalus, kepė ant laužo dešreles, bendravo. Po visų pramogų penktokai ir 7a kl. mokiniai susirungė futbolo varžybose.

Sveikiname visus su Europos diena! Švęskime ir minėkime šią dieną, nes esame jos dalimi. Tegul šios dienos minėjimas būna priminimas mums visiems apie taiką, vienybę, draugystę ir tvarią Europą. #MEPALIETUVA

Projekto koordinatorės