EDUKACINĖ PAMOKA „VILNIAUS GIMTADIENIO ISTORIJOS KELIAIS”

Vilnius, Lietuvos sostinė, šiais metais atšvenčia ypatingą jubiliejų – 700-ąjį gimtadienį, o gegužės 9 dieną, švenčiama Europos diena, suteikia Vilniui papildomą priežastį pasigirti savo paveldu ir įvairiapusiška bendryste.

Todėl gegužės 12 dieną 6a klasės mokiniai, kartu su savo klasės vadove Irena Ginevič turėjo neįprastą pamoką, kuri vyko Vilniaus gatvėse. Mokiniai ėjo pagal iš anksto sudarytą maršrutą, kuris prasidėjo nuo Lukiškių aikštės ir baigėsi Bernardinu sode. Kiekvienas mokinys turėjo pasiruošęs pasakoti apie vieną pakeliui sutiktą objektą. Buvo aplankyta daug vietų, nuo labai žinomų, tokių kaip – Vilniaus arkikatedra, paminklas LDK didžiajam Kunigaikščiui Gediminui, Lietuvos prezidentūra, Vilniaus universiteto kiemelis, ir gal mažiau žinomų, bet turinčių savo istoriją – suoliukas Vytautui Kernagiui atminti, skulptūra „Sėkmės pilvas“, plytelė „Dvi pėdos“.

Mokiniai įsitikino, kad ekskursijos po miestą suteikia galimybę pažinti Vilniaus dėmesio vertą paveldą ir sužinoti daugiau apie jo ilgąją istoriją. #MEPALIETUVA

Irena Ginevič