EDUKACINIS PROJEKTAS „ATRASK GAMTĄ“

Kiekvienais metais, vykdydami projektą Atrask gamtą, mūsų gimnazijos mokiniai aplanko įvairius Lenkijos kampelius. Į šią veiklą įsitraukė ir mokytojai, kurie paskutinėmis gruodžio dienomis išvyko į Palenkę pasigrožėti nuostabiais kraštovaizdžiais, laukine ir nepaliesta gamta, labai įvairiais daugelio istorinių epochų paminklais. Reikia pripažinti, kad ši kelionė pavyko padedant Lenkijos Respublikos ambasadai ​​Vilniuje, kuri finansiškai remia įvairaus pobūdžio projektus.

Pagrindinis kelionės tikslas buvo apsilankymas Belovežo nacionaliniame parke, stumbrų rezervate, kuriame galėjome apžvelgti didžiausius Europos gyvūnus. Taip pat aplankėme Belovežo nacionalinio parko gamtos istorijos muziejų, kuriame turėjome galimybę susipažinti su šių vietovių istorija ir apžiūrėti įvairias miško floros ir faunos grupes.

Grįžę iš Belovežo, nusprendėme aplankyti meduolių namelį, kuriame gyvena baisi ragana. Jos trobelės sienos išklotos rožiniais keksiukais, langinės – sausainiai. Pasijutome kaip pasakoje. Vėliau nuvykome į nepakartojamos atmosferos Suprasl miestelį, kuris mus sužavėjo Stačiatikių Švenčiausiosios Dievo Motinos Apreiškimo vienuolynu, Ikonų muziejumi, kuriame yra apie 1200 XVIII ir XIX amžiaus ikonų, sakralinių objektų ir unikalių freskų.

Turbūt niekas neįsivaizduoja apsilankymo Palenkėje be galimybės pamatyti šio krašto sostinę, t. y. Balstogę. Čia aplankėme Branickių rūmus ir parką, pamatėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų katedros bazilikos kompleksą, turgaus aikštę ir rotušę su laikrodžio bokštu.

Pravažiuodami Narevo miestą, trumpam sustojome prie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, kur pagerbėme ir uždegėme žvakutes ant mūsų tautiečio, vyresniojo šaulio, Vilniaus 3-iosios kuopos kario Juliano Kupcevičiaus kapo, kuris žuvo 1920 metais lenkų-bolševikų kare. Tai buvo tikra istorijos pamoka, primenanti mums apie žuvusiuosius kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Lenkijos Respublikos ambasados ​​Vilniuje, remiančios mokytojų rengimą Vilniaus regione, dėka praturtinome savo žinias ir patyrėme nuostabų nuotykį, už ką esame labai dėkingi.

muzikos mokytoja Alicja Ragucka